W trakcie sesji Rady Miasta Torunia  wyszło szydło z worka..Miało to miejsce podczas głosowania nad podwyżką cen biletów MZK. Za pierwszym razem udało się nie podwyższać cen biletów bo wynik głosowania to 10 głosów za, 10 przeciw jeden radny się wstrzymał. I tutaj ze swojej strony dziękuję Przewodniczącemu Rady Miasta Torunia Panu Waldemarowi Przybyszewskiemu za to, że udało się ten temat dograć w jego Klubie. Niestety Prezydent Michał Zaleski przeszedł samego siebie. Postarał się zmienić porządek obrad i wprowadził nowy druk w sprwie cen biletów MZK. Niby prosta uchwała ale jego klub “Czas na gospodarzy” wprowadził poprawkę i to głosami prezydenckiego klubu i radnych Lewicy mamy nowe ceny biletów. To właśnie oni:

1. Krzysztof Makowski, Jarosław Najberg, Marian Frąckiewicz – Lewica

2.  Aleksander Rojewski, Danuta Zając, Ryszard Olszewski, Roman Skibiński, Andrzej Jasiński, Edward Wiśniewski – Czas na gospodarzy

3. Bogdan Major, Józef Jaworski – PiS-PT

4. Jarosław Beszczyński – PO

to właśnie Ci radni głosowali przeciwko mieszkańcom Miasta Torunia i za podwyżkami MZK!! Tym osobom mówię dość.

A wracając do Prezydenta Zaleskiego – wyszło szydło z worka – jego klub “Czas na gospodarzy” głosował wspólnie z Lewicą..nic dodać nic ująć, dla wprawnego oka widać jasno korzenie polityczne.

Miejmy nadzieję , że poprzez te zakulisowe manipulacyjne zagrania Michał Zaleski przestanie pełnić tę zaszczytną funkcję Prezydenta tak wspaniałego Miasta jakim jest Toruń.

Jeszcze raz dziękuję tym radnym PO za rozsądne i wspólne głosowanie. Waldek oby tak dalej, ja jestem za!!

Zbigniew Rasielewski